Genel Bilgiler

Genel Bilgiler

“Çaycuma Meslek Yüksekokulu, ilk olarak 2002-2003 eğitim öğretim döneminde, Muhasebe Programı ve İşletme Programı olmak üzere 2 programı, 1 öğretim üyesi ile 3 öğretim görevlisinden oluşan akademik kadrosu ve 111 öğrencisiyle eğitim-öğretime başlamıştır.  

Zonguldak Karaelmas Üniversitesi'ne bağlı olan Çaycuma Meslek Yüksek Okulu'nun açılışı, Zonguldak Valisi'nin, Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Rektörünün, Karaelmas Üniversitesi personelinin, Çaycuma yöneticilerinin ve Çaycuma halkının geniş bir katılımı ile 23-Aralık-2002 tarihinde yapılmıştır. Böylece, kendi bölgesi ve Türkiye içinde iktisadi, kültürel ve eğitim açısından önemli bir gelişmişlik düzeyine sahip olan Çaycuma'nın ilerlemesi konusunda bir adım daha atılmış ve Çaycuma halkının bu konudaki özlem ve arzularının giderilmesi konusunda önemli bir hedefe ulaşılmıştır.

Yıllar itibari ile sürdürülebilir bir gelişim gösteren Çaycuma Meslek Yüksekokulu program sayısını ve buna bağlı olarak öğrenci sayısını sürekli artırmış; akademik ve idari kadrosunu da genişleterek güçlendirmiştir. Bununla birlikte ÇMYO’da eğitim-öğretim altyapısı, teknik donanım ile fiziki ve sosyal imkânlar da güçlendirilmiştir. Çaycuma Meslek Yüksekokulu bugün 9 bölüm 15 önlisans programı ve 1745 kayıtlı öğrencisi ile eğitim-öğretim faaliyetlerine devam etmektedir.”

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin