Atölyeler ve Laboratuvarlar

Ormancılık Bölümü Uygulama Laboratuvarı

Küçült Yazı Tipi Büyüt
Günümüz çağdaş ve teknolojik gelişmelerine katkıda bulunabilen yeterli donanımlı ve mesleki sorumluluğunun bilincinde orman muhafaza memurları yetiştirmek için hem teorik hem de uygulamalı eğitim bir arada olması gerektiğinden Çaycuma Meslek Yüksekokulu içerisinde Ormancılık Bölümü Uygulama Laboratuvarı oluşturulması düşünülmüştür.
 
Ormancılık Bölümü öğrencilerine görsel ve uygulamalı bir eğitim ortamı sağlamak adına 2018 yılı içerisinde Ormancılık Bölümü Uygulama Laboratuvarı kurulmuştur. Böylelikle Harita ve Ölçme Bilgisi, Zooloji, Ormancılık İş Bilgisi, Orman Hasılat Bilgisi, Ahşap Malzeme Teknolojisi, Ağaçlandırma ve Fidanlık Tekniği, Orman Botaniği, Orman Entomolojisi, İşçi Güvenliği ve İşçi Sağlığı, Coğrafi Bilgi Sistemi gibi uygulaması olan derslerin eğitimleri laboratuvarda ve arazide uygulamalı olarak işlenmektedir.
 
Laboratuvarın oluşturulması ile teorik bilgilerin yanı sıra pratik eğitimde de beceri kazanmış mezunlar verilmesi düşünülmektedir. Bu kapsamda teçhizat olarak artım burgusu, çap ölçer, boy ölçer, lazer mesafe ölçer, dürbün, motorlu testere, GPS, vb. gibi ormancılık açısından önemli teçhizatlar ve biyolojik materyallerden faydalanılarak daha donanımlı ve kendine güvenen bireyler ülkemiz ormancılık sektörüne kazandırılacaktır.
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin